استراتژی میلیاردرها برای موفقیت چیست؟

<<جان پل گتی>> با تمرین اصول اولیه ی ریسک پذیری و پاداش در زندگی خود، به ثروتمندترین مرد دنیا تبدیل شد.

در صحبت امروز، می خواهم بینش اصلی این شخص را در کاهش خطر و موفقیت را به شما بگویم و اینکه چگونه می توانید آن را در هر تصمیمی که می گیرید به کار ببندید. در ضمن ایده های دیگری را یاد می گیرید که می توانند در تصمیم گیری بهتر و کاهش خطر همراه با موفقیت، به شما کمک کنند.

استراتژی میلیاردر برای موفقیت

قانون مورفی را به یاد بیاورید:<<هر چیزی که احتمال خطایش وجود دارد به خطا می رود.>> چند قانون دیگه هم کنار قانون مورفی وجود دارند، مثل:<<هر چیزی که احتمال خطایش وجود دارد، در بدترین زمان به خطا می رود>> و <<از بین تمام چیزهایی که احتمال خطایشان وجود دارد، گران ترین شان در بدترین زمان ممکن به خطا می رود>>.

تبصره ی دیگری هم وجود دارد: <<همه چیز بیشتر از بهترین محاسبات تان طول می کشد تا تمام شود.>> در توصیه به افرادی که به کارآفرینی(ارزش آفرینی) و ریسک مشغول هستند پیشنهاد می شود بهترین تخمین خودشان را از پایان کار بزنند؛حتی برای هر کار تجاری؛ و بعد، آن را سه برابر کنند تا به عددی واقعی برسند. هر وقت کارآفرینان(ارزش آفرینان) از این توصیه پیروی می کنند، از درک این نکته شگفت زده می شوند که با وجود بهترین محاسبات اولیه شان، نیاز به زمانی، سه برابر چیزی را دارند که فکر می کردند.

 

همیشه یک عامل پنهانی را هم اضافه کنید

تبصره ی دیگر این است:<<همه چیز بیش از آنچه به احتمال قوی در توصیه ها پیش بینی شده، هزینه خواهد داشت.>> در کوچک ترین خطرات در هر کاری، همیشه یک <<عامل پنهانی>> را به محاسبات میزان اطمینان نداشتن خودتان اضافه کنید. مثلا هر وقت طرح کسب و کاری را می ریزید، همیشه ۲۰ درصد به کل هزینه هایی که می توانید شناسایی کنید، اضافه کنید که برای هزینه های احتمالی در نظر گرفته باشید. هر چیزی کمتر از آن، چه در کسب و کار، چه در زندگی خصوصی تان، احتمال خود فریبی دارد و عواقب خوبی به همراه نخواهد داشت.

وقتی بدترین چیزهای ممکن را شناسایی کردید، فهرستی تهیه کنید از کارهایی که می توانید برای جبران این عوامل منفی انجام دهید. در کاری که نامش <<پیش بینی بحران>> است، شرکت کنید. به جلوتر و آینده نگاه کنید و هر بحران احتمالی را تصور کنید که شاید در نتیجه ی تغییر شرایط بیرونی اتفاق بیفتد.

شدیدا واقع بین باشید

مردان و زنانی که به سطح بالایی از موفقیت رسیده اند، خیلی واقع بین هستند. آنها به شانس اعتماد نمی کنند. هر خطر احتمالی را محاسبه می کنند و بعد، در مورد این فکر می کنند که اگر چنین اتفاقی بیفتد چه باید بکنند. همیشه یک برنامه ریزی پشتیبان برای چیزهایی در نظر می گیرند که آن طور که آنها می خواهند، جلو نمی رود. آن ها یک برنامه ی دوم دارند و گزینه هایی برای آن برنامه دارند که تمام متغیرها را در نظر می گیرد.

همان کاری را بکنید که از آن می ترسید

یکی از بهترین راه های افزایش پذیرش ریسک های هوشمندانه این است که با سرعت کم و آگاهانه و از روی عمد، کارهایی را بکنید که از آنها می ترسید.

راهی خیلی خوب برای غلبه بر ترس ریسک پذیری این است که اهدافی روشن، مکتوب و قابل ارزیابی برای خودتان تعیین کنید و بعد، مرتب آن اهداف را مرور کنید.

وقتی اهداف و برنامه های روشنی دارید و مدام روی آنها کار می کنید و هر روز پیشرفت تان را ارزیابی می کنید، می بینید که چه کاری را درست انجام می دهید و چگونه می توانید عملکردتان را بالا ببرید. آن وقت احساس شایستگی و قابلیت بیشتر و احساسی بهتر در مورد خودتان خواهید داشت. بیشتر فکر خواهید کرد و تمایل بیشتری به چالش های بزرگ تر نشان خواهید داد.

حس می کنید حاکم بر سرنوشت خودتان هستید و ناخدای روحتان؛ و احتمال موفقیت تان هم بیشتر و بیشتر خواهد شد.

حالا نتیجه گیری:

در مطالبی که گفتم سه مرحله وجود دارد که می توانید برای عملی کردن این ایده ها آن ها را به کار ببندید.

اول، هر موقعیت نگران کننده ای را در زندگی تان در نظر بگیرید و بپرسید:<<بدترین چیز ممکن که می تواند اتفاق بیفتد، چیست؟>> بعد، بروید سر کار و مطمئن شوید که اتفاق نخواهد افتاد.

دوم، به آینده ی زندگی تان نگاه کنید و بدترین چیزهایی را تشخیص دهید که شاید اتفاق بیفتند. با برداشتن قدم های مداوم به سمت محفاظت در برابر آن اتفاقات، در <<پیش بینی بحران>> شرکت کنید.

سوم، از جایگاه اهداف روشن و مکتوب و برنامه ای توام با جزئیات شروع کنید و به صورت منظم مرورشان کنید. بخش دیگرش را در نظر بگیرید و همیشه دنبال راه هایی برای افزایش احتمال موفقیت خودتان باشید.

امیدوارم این مطلب بتواند کمک زیادی به موفقیت شما کرده و در آینده شما هم یکی از میلیلردرهای موفق در حوزه کاری خود شوید.

نویسنده مطلب: محمدرضا عباسپور رُکنی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

44 − = 38