هفت فرمول برای موفقیت کسب و کار شما

در گذشته به استراتژی های موجود برای پیدا کردن کسب و کاری جدید اشاره کردم. در این پست به هفت فرمول که برای موفقیت در کسب و کار وجود دارد اشاره خواهم کرد.

در اینجا به ترتیب به این ۷ فرمول اشاره می کنم.

شماره ی یک؛

هدفی خاص تعیین کنید و آن را مثل واقعیت، تصویرسازی کنید. تصویر هدف تان را روی پرده ی ذهن تان بارها و بارها همان طور که دیده بودید، به نمایش بگذارید.

شماره ی دو؛

دنبال مشکلی باشید که بتوانید با محصول یا خدمات تان که کیفیت و ارزش خوبی دارد، حلش کنید. تمامی کسب و کارهای موفق بر اساس محصولات یا خدماتی هستند که کیفیت بالا و ارزش خوبی دارند.

شماره ی سه؛

از کوچک شروع کنید و اصول کسب و کارتان را به طور کامل یاد بگیرید. صبور باشید. به جای پول زیاد، با وقتی که صرف می کنید، سرمایه گذاری کنید.

راه موفقیت را خودتان هموار کنید 

یکی از بهترین راه های تاسیس یک کسب و کار، هموار سازی راه است. یعنی با پول کمی شروع کنید و جای این که سرمایه گذاری بیرونی داشته باشید یا قرض بگیرید یا از دوستان وام بگیرید… با پولی که به دست می آورید، کسب و کارتان را توسعه دهید.

امتحان کنید، امتحان کنید، امتحان کنید

شماره ی چهار؛

هر حرکت اصلی را قبل از سرمایه گذاری، امتحان کنید، امتحان کنید، امتحان کنید. به سمت کسب و کار شیرجه نروید. با دقت جلو بروید؛ هر بار یک قدم.

شماره ی پنج؛

هم چنان که جلو می روید، بر اساس موفقیت هایتان و سودی که در می آورید، کارتان را توسعه دهید. در واقع، کسب و کارتان را با پولی توسعه دهید که در همان کسب و کار به دست آورده اید، نه بر اساس سرمایه ای که قرض کرده اید.

افرادتان را با دقت انتخاب کنید  

شماره ی شش؛

با دقت افرادی را انتخاب کنید که در توسعه و رشد کمک کنند. بزرگ ترین اشتباه این است که افراد نامناسب را برای همکاری انتخاب کنید. بنابراین در گزینش افرادی که قصد دارید در کسب و کارتان با آن ها کار کنید، خیلی دقت کنید.

از اهرم مالی استفاده کنید 

 شماره ی هفت؛

 از اهرم مالی استفاده کنید.اهرم مالی، قرض گرفتن و اعتبارات بانکی ست که در جریان نقدینگی ناشی از کسب و کار موفق تان به دست می آید. هدف از شروع یک کسب و کار این است که منبعی ثابت و قابل پیش بینی از جریان نقدینگی، علاوه بر هزینه ها و مخارج به وجود آوریم و بعد، آن پول را حفظ کنیم. بانک ها می توانند با جریان نقدینگی خودتان، تمام پولی را که می توانید با آن خدمات رسانی کنید، به شما وام دهند.

اوایل، نیمه وقت کار کنید

آخرین کاری که می توانید بکنید و توصیه شده که افراد در طی سال ها این کار را انجام بدهند این است که اگر بدون هیچ پولی کارتان را شروع می کنید، به صورت نیمه وقت در کسب و کاری که علاقه مندش هستید، کار کنید. این شکلی ارزشمند است از آموزش در حین کار. بعداز ظهرها یا آخر هفته ها کار کنید. حتی اگر دوست دارید در تعطیلات کار کنید.

چیزی را یاد بگیرید که نیاز است یاد بگیرید

به هر حال این یادتان باشد که اغلب کسب و کارها به خاطر کفایت نداشتن مدیریت شکست می خورند. بنابراین وقت بگذارید برای یاد گرفتن آن چه که نیاز دارید بدانید تا موفق شوید. صبور باشید. وقتی را که قبل از شروع سرمایه گذاری صرف می کنید، همیشه و همیشه در ماه ها و سال های پیش رو به شما سود خواهد رساند.

حالا نوبت رسیده به نتیجه گیری از فرمول ها و حرف هایی که پشت بندش زدم …

در اینجا دو نکته وجود دارد که می توانید برای اجرای این فرمول ها در موفقیت کسب و کارتان آن ها را به کار ببندید.

اول، آماده باشید. مهم ترین دلیل موفقیت افراد در شروع کسب و کارشان این است که آن ها از قبل، دانش و تجربه ی لازم را برای موفقیت دارند. پس تکلیف تان را به خوبی انجام دهید.

دوم، از کم شروع کنید. بعضی ها فکر می کنند با خطر کردن روی تمام پس اندازشان در ابتدای کار می توانند سریع تر موفق شوند. عکس این کار مهم هم صادق است. از کوچک و کم شروع کنید و بر اساس جریان نقدینگی تان که از کارهای موفق قبلی به دست آمده، کارتان را رشد دهید.

امیدوارم با به کارگیری این فرمول ها و نکات اشاره شده، به موفقیت بزرگی در کسب و کاری که آغاز می کنید دست یابید.

نویسنده مطلب: محمدرضا عباسپور رُکنی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 1 =